Využitie kyseliny citrónovej v domácnosti

Kyselina citrónová, ktorá sa prirodzene vyskytuje v citrusovom ovocí, sa využíva pri výrobe detergentov, výborne odstrňuje vodný kameň, tiež pôsobí ako prirodzené zmäkčovadlo vody alebo nahradí aviváž. V tomto článku si predstavíme pratické možnosti využitia kyseliny citrónovej v ekologickej domácnosti, nakoľko je tento produkt 100% rozložiteľný v prírode.

Kyselinu citrónovú v 100% BIO kvalite zakúpite aj v našej kamennej predajni- sypanú na váhu alebo v praktickom balení ( pre viac info klikni na obrázok).

Pre odstránenie vodného kameňa z práčky rozrieďte 5-7 polievových lyžíc v 500 ml vody a vylejte do bubna. Spustite PRÁZDNU práčku- program bez predpierania na 95 stupňov.

Pre odstránenie fľakov od vodného kameňa , cementu a sadry naneste kvapalinu pozostávajúcu z 3-5 PL kyseliny citrónovej rozriedenej v 1 litri vody, pretrite škvrny a následne dôkladne opláchnite čistou vodou.

Kyselina citrónová si dokáže poradiť aj s pripálenými hrncami. Postačí ak nasypete 0,5- 1 PL (10-20 g) kyseliny do šálky vody, nalejete do hrnca a zohrievate, necháte vrieť 1- 2 minúty a dôsledne opláchnete vodou.

Kyselina citrónová si ľahko a šetrne životnému prostrediu poradí aj s pripáleným hrncom.

Pre zmäkčenie vody počas prania pridajte do práčky 1 PL kyseliny citrónovej spolu s pracím gélom.

Viac informácii v letáku alebo na http://pulito-capovanadrogeria.sk/index.php/produkt/kyselina-citronova/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *